Circuit Escolar Consell de Mallorca 2020

Bases

Els tornejos del circuit són:

1. Torneig Escolar Sant Jaume (Sa Pobla): 23 de juliol.
2. Torneig Escolar Sant Feliu (Llubí): 27 de juliol.
3. Torneig Escolar Incacs des Reiguer (Inca): 12 de setembre.
4. Torneig Escolar Primavera (Maria de la Salut): 20 de setembre.
5. Torneig Escolar Las Delicias de Mallorca (online): 23 de setembre.
6. Torneis Escolar Esspiral (online): 25 de setembre.
7. Torneig Escolar Festes Mare de Deu (Maria de la Salut): 27 de setembre.
8. Torneig Escolar Puigpunyent (online): 29 de setembre.
9. Torneig Escolar La Beata Santa Margalida 2020 (online): 30 de setembre.
10. Torneig Escolar Reis i Dames 2020 (online): 3 d´octubre.

Final Circuit a Pollença el 25 d´octubre de 17 a 19.

Participarán a la final el primer classificat de la categoria sub-16 i el primer classificat sub-12 de cada torneig, en cas de quedar places lliures per completar la final es cedidar a l´organitzador de la final.

Requisits dels tornejos:

- Oberts a tots els jugadors nascuts a l´any 2004 i posteriors.

- Ritme llampec.

Classificació per la final:

1/ Millor classificat Sub-16 (nascuts entre el 2004 i 2007) i primer classificat Sub-12 (nascut a partir de 2008) del primer torneig.

2/ Primer classificat Sub-16 (nascuts entre el 2004 i 2007) sense plaça i primer classificat Sub-12 (nascut a partir de 2008) sense plaça.

3/ Succesivament fins a 10 jugadors per categoria.

Categoria Sub-16:

1- Rodrigo Ferrer (Balanguera)
2- Pedro Payeras (Balanguera)
3- Lorien Altarriba (Mallorca Isolani)
4- Hugo Fernandez (Vuit Peons)
5- Joan Canyelles (Balanguera)
6- Miquel Sureda (Reis i Dames de Llevant)
7- Diego Ubieto (Balanguera)
8- Dario Fernandez (Balanguera)
9- Joan Antoni Torrandell (Sa Pobla)

Categoria Sub-12:

1- Julian Nieto (Reis i Dames de Llevant)
2- Nicolas Dominguez (Mallorca Isolani)
3- Liam De Paur (Mallorca Isolani)
4- Jaime Boris Juan (Binissalem)
5- Carlos Pascual (Balanguera)
6- Victor Vizcaino (Reis i Dames de Llevant)
7- Pau Rotger (Ibull)
8- Bernat Macias (Mallorca Isolani)
9- Lais Navarro (Reis i Dames de Llevant)

Sistema de joc a la final:

- Dos grups de 10 jugadors (Grup Sub-16 i Grup Sub-12)

- Sistema lliga a una volta.

- Partides a 3 minuts + 2 segons d´increment per jugada.


Palma, 24 de juny de 2020

Horari federació

Dimarts de 18:30 a 20:00 hores, excepte festius i mesos de juny, juliol i agost.

Podeu contactar per telèfon al 633880107 o al correu electrònic fbe@fbescacs.org

Col·laboracions

Si disposau d'informació per publicar o desitjau anunciar el vostre torneig a la web, podeu fer-ho enviant un correu electònic a fbe@fbescacs.org

Federació Balear d'Escacs - Pavelló Palma Arena, Av. Urugai s/n - Tel. 971 75 68 81 - fbe@fbescacs.org