Campionat de Mallorca Escolar (Comarcal) 2022

Bases,categories i horaris definitius - Ampliació termini inscripció

El local de joc de cada comarcal és el següent:

- Comarca Llevant: Mercat Municipal, Plaça del Conqueridor 12, 07570 Artà.
- Comarca Palma-Ponent: Agora Portals International School, Carretera Vella, Ctra. Andratx, s/n, 07181 Portals Nous, Calvià.
- Comarca Pla-Migjorn: Casal Ca’n Pere Ignasi, Plaça Ca´n Pere Ignasi, 10, 07630 Campos.
- Comarca Raiguer-Tramuntana: CEIP Miquel Duran i Saurina, Carrer de Severa de Madariaga 145, 07300 Inca.


Una vegada finalitzat el termini d´inscripció als Campionats de Mallorca Escolars (Fase Comarcal) es comunica que les categories a cada comarca seran les següents en base a l´Article 4.5 de les bases:

- Comarca Llevant: Sub8, Sub10, Sub12, Sub14/16.
- Comarca Palma-Ponent: Sub8, Sub10, Sub12, Sub14/16.
- Comarca Pla-Migjorn: Sub8/10, Sub12/14/16.
- Comarca Raiguer-Tramuntana: Sub8, Sub10, Sub12, Sub14/16.


Els horaris de joc seran els següents:

Categoria Sub8 (Nascuts anys 2014 o posteriors):
- Ronda 1: Dissabte 2 d’abril, 10:00.
- Ronda 2: Dissabte 2 d’abril, 11:00.
- Ronda 3: Dissabte 2 d’abril, 12:00.
- Ronda 4: Dissabte 2 d’abril, 16:00.
- Ronda 5: Dissabte 2 d’abril, 17:00.
- Ronda 6: Dissabte 2 d’abril, 18:00.

Categoria Sub10 (Nascuts anys 2012 o posteriors):
- Ronda 1: Diumenge 3 d’abril, 10:00.
- Ronda 2: Diumenge 3 d’abril, 11:00.
- Ronda 3: Diumenge 3 d’abril, 12:00.
- Ronda 4: Diumenge 3 d’abril, 16:00.
- Ronda 5: Diumenge 3 d’abril, 17:00.
- Ronda 6: Diumenge 3 d’abril, 18:00.

Categoria Sub8/10 (Nascuts anys 2012 o posteriors):
- Ronda 1: Diumenge 3 d’abril, 10:00.
- Ronda 2: Diumenge 3 d’abril, 11:00.
- Ronda 3: Diumenge 3 d’abril, 12:00.
- Ronda 4: Diumenge 3 d’abril, 16:00.
- Ronda 5: Diumenge 3 d’abril, 17:00.
- Ronda 6: Diumenge 3 d’abril, 18:00.

Categoria Sub12 (Nascuts anys 2010 o 2011):
- Ronda 1: Divendres 1 d’abril, 18:00.
- Ronda 2: Divendres 1 d’abril, 20:00.
- Ronda 3: Dissabte 2 d’abril, 16:00.
- Ronda 4: Dissabte 2 d’abril, 18:00.
- Ronda 5: Diumenge 3 d’abril, 16:00.
- Ronda 6: Diumenge 3 d’abril, 18:00.

Categoria Sub14/Sub16 (Nascuts anys del 2006 al 2009):
- Ronda 1: Divendres 1 d’abril, 18:00.
- Ronda 2: Divendres 1 d’abril, 20:00.
- Ronda 3: Dissabte 2 d’abril, 10:00.
- Ronda 4: Dissabte 2 d’abril, 12:00.
- Ronda 5: Diumenge 3 d’abril, 10:00.
- Ronda 6: Diumenge 3 d’abril, 12:00.

Categoria Sub12/Sub14/Sub16 (Nascuts anys del 2006 al 2011):
- Ronda 1: Divendres 1 d’abril, 18:00.
- Ronda 2: Divendres 1 d’abril, 20:00.
- Ronda 3: Dissabte 2 d’abril, 10:00.
- Ronda 4: Dissabte 2 d’abril, 12:00.
- Ronda 5: Diumenge 3 d’abril, 10:00.
- Ronda 6: Diumenge 3 d’abril, 12:00.

S´amplia el termini d´inscripció general fins demà dijous 31 de març a les 20:00.

En el cas de que amb les noves inscripcions alguna comarca pugui separar la categoria Sub14/16 en les categories Sub14 i Sub16 segons l´Article 4.5 de les bases, així es realitzarà mantenint-se els horaris esmentats. Anàlogament en el cas de la categoria Sub12/14/16, en les categories Sub12 i Sub14/16, emprant-se els horaris esmentats per a la categoria Sub12/14/16

En el cas de que a alguna comarca alguna de les categories no arribi als 10 jugadors, l´organització decidirà un sistema de competició adequat pel nombre de jugadors.



S´adjunten les bases completes

Horari federació

Dimarts de 18:30 a 20:00 hores, excepte festius i mesos de juny, juliol i agost.

Podeu contactar per telèfon al 633880107 o al correu electrònic fbe@fbescacs.org

Col·laboracions

Si disposau d'informació per publicar o desitjau anunciar el vostre torneig a la web, podeu fer-ho enviant un correu electònic a fbe@fbescacs.org

Federació Balear d'Escacs - Pavelló Palma Arena, Av. Urugai s/n - Tel. 971 75 68 81 - fbe@fbescacs.org